Kam po lyžování

Stezka v korunách stromů Neuschönau - 1300 metrů dlouhá stezka 8 až 25 metrů nad zemí, zakončená ojedinělou 44 m vysokou vyhlídkovou věží ve tvaru vajíčka se nachází mezi obcemi Mauth a Neuschönau, 20 km od Skiareálu Mitterdorf.

 

  

 

Přírodní ZOO Neuschönau - u stezky v korunách stromů začíná trasa skrze unikátní přírodní Zoo. Na několika kilometrových trasách můžete v překrásných výbězích vidět původní šumavská zvířata jako např. tetřeva, rysa, losa, medvěda, bobra, vydru, kance, zubry, vlky, sovy a další. Do některých výběhů se dá dokonce vstoupit (jeleni, kanci, sovy). Vstup je zdarma po celý rok!

 

Termální lázně Waldkirchen - 30 km od skiareálu můžete navštívit lázně s teplou slanou vodou, vnitřním a venkovním bazénem, plovárnou a saunou za velice příznivé ceny.

 

Zimní stadion Karoli Waldkirchen - časy veřejného bruslení a tradiční páteční disotéky na bruslích najdete na stránách zimního stadionu, který se nachází vedle lázní ve Waldkirchenu.

 

 

Psí spřežení u Volar - na telefonu 602 109 583 si můžete domluvit návštěvu psí farmy s projížďkou se psím spřežením. Zkušený musher Pavel Kučera zde chová přes 80 husky.