26. 2. 2017

Konec února na Mitterdorfu

Konec února na Mitterdorfu

Stav sjezdovek k 26.2.:

Díky vysoké nadmořské výšce a umělému zasněžování se podařilo i po teplých deštivých dnech z minulého týdne udržet v provozu všechny sjezdovky v areálu. Navíc sněhu leží na sjezdovkách kolem 40 cm a zůstává kvalitní. Obzvláště na severní straně hory (sjezdovkách Almwiesenlift, Kirchenlift a Kleiner Almberg) jsou sjezdovky krásně sjízdné i v odpoledních hodinách.

Nejdelší červená sjezdovka Almberg se sedačkovou lanovkou, která díky své jížní poloze odchází první, je stále udržovaná především technických sněhem. I přes zvýšenou návštěvnost o uplynulém víkendu se lyžařům v žádné části sjezdovky nepodařilo vybrousit sníh až „na dno“. Sjezdovka je stále kompletně pokryta sněhem, který může být v odpoledních hodinách v horní, prudší části sjezdovky více nahrnutý. Vzhledem k tomu, že se teploty drží nad nulou, na tvrdé ledové plotny nenarazíte.

Čekací doba vleků:

I přes probíhající jarní prázdniny v Čechách a sousedních zemích, se během posledního únorového víkendu lyžovalo na červené sjezdovce Almwiesenlift, černé sjezdovce Almwiesenlift a veškerých posuvných kobercích bez front! Čekací doba na ostatních sjezdovkách byla od 5 – 10 minut, která se po 15 hodině zkracovala na nulu. Očekáváme, že během pracovního týdne bude čekací doba ještě kratší.

Předpověď počasí:

Nejteplejším dnem nadcházejícího týdne by mělo být pondělí a pátek, kdy se teploty vyšplhají max. na 6°– 9°C. Po zbytek týdne (27.2. - 5.4.) by se teploty měly pohybovat mezi 1° - 2°C. V úterý očekáváme sněžení, zbytek týdne polojasno. Sledujte naše webové kamery a aktuální stav počasí!